Influencer Marketing

Współpraca z influencerami zwykle kojarzy się marketerom
z niezliczoną ilością formalności, a do tego czasochłonnym researchem i nieustanną koordynacją wszystkich publikacji.

Wiemy, jak ułatwić Ci cały ten proces i poprawić wyniki
w influencer marketingu Twojej marki. Brzmi jak plan?

Influencer Marketing

Kampanie z influencerami od A do Z

Znajdziemy dla Ciebie najlepszych twórców, dopasowanych do Twoich produktów i usług. Dopilnujemy wszystkich formalności. Przygotujemy strategię, zaplanujemy konkretne KPI i zrealizujemy kompleksowe działania z influencerami od kreacji poprzez egzekucję aż po raportowanie i analitykę. Wszystko po to, aby z sukcesem “dowieźć” ustalone efekty biznesowe.

Jak NIE stracić kilkudziesięciu tysięcy złotych na influencer marketingu?

Wybierz influencer marketing w Green Parrot, ponieważ dobrze wiemy:

Jak znaleźć influencera idealnego dla Twojego brandu

Tylu wartościowych twórców, kolejne platformy do influencer marketingu, coraz więcej nowych kanałów komunikacji i social media – jak się w tym wszystkim odnaleźć i zrobić dobry research przed rozpoczęciem działań w influencer marketingu? Spokojnie. Znajdziemy dla Ciebie influencerów i liderów opinii, dopasowanych do Twojej kampanii reklamowej i strategii biznesowej.

Jak ustalać KPI i cele biznesowe w strategii influencer marketing

Influencer marketing to nie tylko działania wizerunkowe i PR. To przede wszystkim konkretny kanał promocji i komunikacji marki, a także źródło leadów i sprzedaży. Zaplanujemy i zrealizujemy konkretne cele biznesowe dzięki współpracy z influencerami, jednocześnie dbając o duże zasięgi i wizerunek Twojego brandu.

Jak współpracować z influencerami

W Green Parrot mamy do dyspozycji dedykowany zespół specjalistów ds. influencer marketingu, którzy wiedzą, jak z perspektywy potrzeb i charakteru marki zrobić research i dobrać idealnych twórców, a następnie wprowadzić ich w świat Twoich produktów. Nie musisz się o nic martwić.

Ile czasu zajmują kwestie formalne i aspekty prawne w influencer marketingu

Przez lata wypracowaliśmy sprawne procedury, standardy umów, harmonogramów, media planów i innych niezbędnych “formatek”, aby zabezpieczyć interes Twojej firmy od strony formalnej.

Ile kosztuje influencer marketing i jak wycenić influencera

Wiemy, jak oszacować budżet kampanii i wycenić współpracę z konkretnym twórcą. Jeden top influencer, a może setki mikro-influencerów? Dobierzemy marki osobiste o odpowiednich zasięgach, które pozwolą nam na realizację KPI zgodnie z założonym budżetem na inwestycję w influencer marketing.

Jakie treści najlepiej tworzyć z influencerami

Content marketing ma wiele odsłon i wymiarów. Współpraca z influencerami nie musi opierać się jedynie na postach na Instagramie z placementem produktu. Razem z influencerami tworzymy np. e-booki, podcasty, vlogi, wpisy na bloga firmowego, a także organizujemy konkursy, niestandardowe akcje ambientowe i wiele, wiele więcej.

Jakie są największe błędy w kampaniach z influencerami

Przeprowadziliśmy setki kampanii z twórcami internetowymi i offline’owymi, zanim jeszcze w Polsce zaistniało pojęcie influencera. Wieloletnie doświadczenia, potknięcia i sukcesy wiele nas nauczyły. Na bieżąco obserwujemy realizowane kampanie, analizujemy je i wyciągamy wnioski. Wiemy, jakich błędów unikać i o co zadbać, aby Twój influencer marketing był maksymalnie skuteczny.

Które kanały i narzędzia w influencer marketingu sprawdzają się najlepiej

Influencer marketing to nie tylko Instagram. Coraz więcej twórców buduje swoje społeczności i dba o zasięgi w nowych mediach. Grupa na Discord, profil na Twitterze, a może popularna tablica na Pintereście? Sprawnie włączymy profile influencerów w dowolnym medium społecznościowym w Twoją strategię marketingową.

Jak mierzyć ROI oraz skuteczność i efektywność kampanii z influencerami

Dysponujemy narzędziami, wypracowanymi raportami
i metodami analitycznymi, a przede wszystkim specjalistami od analityki marketingowej, którzy podczas kampanii zadbają o Twoją wiedzę. Wiedzę o tym, za co płacisz, ile na tym zyskujesz, w które działania lepiej inwestować, a gdzie zmniejszyć lub zamknąć budżet.

Jakie są kluczowe korzyści z influencer marketingu

Influencer marketing to nie tylko ładne posty i budowanie wizerunku. Zadbamy o to, by Twoja inwestycja w kampanie
z influencerami zwróciła się ze znaczną nawiązką.

Skontaktujmy się

  Katarzyna Delekta
  Social Media Manager

  Influencer marketing
  – co potrafimy?

  Znajdziemy influencerów, którzy będą mieli realny, pozytywny wpływ na wizerunek i obroty Twojej marki. Przeprowadzimy kampanię, która, samodzielnie lub w zestawie z marketingową strategią Twojej firmy zrealizuje założone KPI. Jak to zrobimy?

  Strategia influencer marketing

  Zaczniemy od planu. Poukładamy od A do Z Twoje dotychczasowe działania z influencerami, a następnie ułożymy je w spójną całość. Dołożymy do tej układanki kolejnych ambasadorów marki i key opinion leaders, a następnie zajmiemy się egzekucją i koordynacją kampanii.

  Influencer research

  Nasza baza influencerów, z którymi do tej współpracowaliśmy, to już tysiące nazwisk i profili w mediach społecznościowych. Wiemy, jak sprawnie szukać kolejnych wartych uwagi postaci. Stale obserwujemy trendy i zmiany na rynku influencerów. Dotrzemy do tych twórców, którzy najlepiej pasują do Twojej marki i zaprosimy ich do udziału w kampanii.

  Nawiązywanie współpracy
  i budowanie relacji
  z influencerami

  Nie kończymy na wysyłaniu maili z wyceną propozycji. Dbamy o relacje z twórcami i razem z nimi wymyślamy rozwiązania, szyte na miarę dla konkretnej marki, aby stworzyć maksymalnie kreatywną i efektywną wizję kampanii oraz konkretnych działań.

  Koncepcja i kreacja kampanii

  Mając już zrobiony research, wybranych twórców, cele i plan działania, możemy przystąpić do tworzenia key visuali kampanii. Nasz dział kreacji zadba o wizualne doświadczenia potencjalnych klientów podczas punktów styku z marką i promującym ją ambasadorem.

  Social media marki
  i twórcy

  Spójność i konsekwencja przede wszystkim. Aby ułatwić prowadzenie mediów społecznościowych zarówno Twojej marce, jak i influencerom, zajmiemy się Waszymi profilami biznesowymi, skoordynujemy harmonogram publikacji i styl kreacji, a także zadbamy o produkcję naprawdę jakościowego contentu.

  Content marketing z influencerami

  Podcasty, vlogi, Reels, tiktoki, webinaria, e-booki i treści – te i wiele innych formatów treści zaprojektujemy, zredagujemy i przygotujemy od zera wspólnie z wybranymi przez Ciebie influencerami.

  Performance marketing

  Organiczne zasięgi wybranych wspólnie influencerów będziemy wspierać budżetem mediowym, który przeznaczymy na promocję w odpowiednim kanale komunikacji: Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn i wiele, wiele innych systemów reklamowych nie mają przed nami tajemnic. Umiemy w performance marketing.

  3 perspektywy:
  influencer, agencja, dział marketingu

  Zbudowaliśmy zespół, który zna kampanie z influencerami z 3 różnych perspektyw: influencera i jego managementu, agencji influencer marketingowej i wewnętrznego działu marketingu marki, który chce rozwijać kanały współpracy z twórcami. Dzięki temu sprawnie znajdziemy złoty środek w naszych działaniach i standardach.

  Analityka i raportowanie w influencer marketingu

  Po każdym etapie kampanii np. raz w miesiącu otrzymasz od nas kompletny raport ze szczegółowymi danymi i kluczowymi wnioskami do wdrożenia.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  Dla jakich firm realizujemy kampanie influencer marketing w Green Parrot?
  Od kilkunastu lat naszą specjalnością w influencer marketingu są:
  Influencer marketing w branży beauty

  Promocja marki kosmetycznej to doskonałe pole do współpracy z influencerami. Razem z popularnymi twórcami stworzymy wartościowe treści i angażujące akcje promocyjne, które wypromują Twoje produkty.

  Influencer marketing w marketingu medycznym i farmaceutycznym

  KOL’s (ang. key opinion leaders) w branży pharma & medical mają ogromną moc. Współpraca z lekarzami i farmaceutami – specjalistami w swoich dziedzinach – w kampaniach marketingowych i marketing farmaceutyczny to specjalność zespołu GP Med.

  Influencer marketing a FMCG

  Branża FMCG bardzo skutecznie łączy swoje siły z influencerami w kampaniach, promujących ich produkty. Producenci coraz częściej zachęcają twórców do współpracy przy tworzeniu własnych linii np. napojów czy odzieży. My zaś jako Green Parrot dbamy o marketingowe zaplecze takich akcji i koordynujemy wszystkie procesy.

  Influencer marketing a start-upy i nowe technologie

  Łączymy marketing z technologią. Nasze technologiczne zaplecze, Develtio, software house i Finderstand, start-up związany z AI i chatbotami, są tego żywym dowodem. Tę pasję do martechu i nowych technologii przenosimy także na kampanie z influencerami.

  Influencer marketing w budownictwie i ogrodnictwie

  Ogrodnictwo, budownictwo, wyposażenie wnętrz – te branże doskonale wykorzystują influencer marketing. Stworzymy strategię, która zamieni biernych obserwujących w konwertujących klientów dzięki wspólnym działaniom z popularnymi autorytetami w danej dziedzinie.

  Influencer marketing w świecie crypto, blockchain i NFT

  Tokenizacja jest stricte oparta na silnych markach osobistych. Projekty NFT bardzo często promowane są przez znanych influencerów. Specjaliści od kryptowalut wspierają konkretne projekty i budują społeczności (m.in. na Discord), którym podpowiadają, w co warto inwestować. Wiemy, jak współpracować z takimi influencerami.

  Influencer marketing w bankowości i finansach

  Branża finansowa wymaga specjalistycznego podejścia, jeśli chodzi o współpracę z blogerami i influencerami – ekspertami. Duża odpowiedzialność, mnóstwo detali i formalności, precyzyjna komunikacja. Zadbamy o promocję Twoich produktów finansowych i bezpieczeństwo Twojej marki, jak i potencjalnych odbiorców.

  Influencer marketing - branża energetyczna, green energy i climate change

  Eko-trendy rosną na sile. Coraz chętniej inwestujemy w OZE i zieloną energię. Jesteśmy gotowi płacić więcej za produkty w ekologicznych opakowaniach. To doskonała przestrzeń do współpracy z influencerami. Mamy już w tym sektorze duże doświadczenie.

  HoReCa: influencer marketing w gastronomii, hotelarstwie i turystyce

  Zagraniczne podróże, piękne krajobrazy, luksusowe hotele, wyjątkowe dania – to wszystko aż prosi się o jakościowy content foto/wideo. I to ze znanymi z internetu i mass mediów nazwiskami. Zrobimy to.

  Motoryzacja a influencer marketing

  Influencer marketing i motoryzacja świetnie się uzupełniają. Wiemy, jak to wykorzystać.

  Kampania influencer marketingowa od A do Z: jak to działa w Green Parrot?

  Briefing

  Analizujemy Twój brief i wybieramy spośród naszego Zespołu specjalistów, którzy najlepiej pasują do Twojego projektu

  Briefing

  Koncept

  omawiamy z Tobą naszą koncepcję strategii współpracy z influencerami, a także propozycje treści i kreacji

  Koncept

  Kanały komunikacji

  wybieramy najlepsze kanały do promocji Twojej marki, w których będziemy szukać odpowiednich twórców

  Kanały komunikacji

  KPI

  precyzujemy cele biznesowe, jakie ma zrealizować planowana kampania z influencerami

  KPI

  Research

  szukamy idealnych twórców do naszego konceptu i briefu

  Research

  Relacje

  nawiązujemy relacje i szukamy pola do współpracy z influencerami, aby stworzyć spójną koncepcję kampanii

  Relacje

  Content plan

  tworzymy harmonogram treści, jakie opublikujemy wspólnie z wybranymi twórcami

  Content plan

  Feedback Klienta

  przekazujemy Ci wszystkie zgromadzone materiały, pomysły i plany do akceptacji lub opiniowania

  Feedback Klienta

  Ostateczny koncept i strategia

  wdrażamy Twoje sugestie i poprawki, aby uzyskać ostateczny harmonogram działań

  Ostateczny koncept i strategia

  Legal check

  nasz dział prawny sprawdza, czy przed rozpoczęciem kampanii z influencerami wszystkie wymogi formalne zostały spełnione, czy mamy wszystkie niezbędne zgody, umowy, itd.

  Legal check

  Publikacja

  publikujemy pierwsze treści we współpracy z influencerami i repostujemy je w odpowiedniej formie na Twoich firmowych social mediach

  Publikacja

  Dystrybucja i performance

  dbamy o budżet mediowy i inwestujemy dodatkowe środki w promocję contentu

  Dystrybucja i performance

  Analityka i raportowanie efektów

  sprawdzamy na bieżąco, czy współpraca z influencerami spełnia oczekiwania Twojej grupy docelowej i realizuje aktualne biznesowe/marketingowe cele

  Analityka i raportowanie efektów

  Briefing

  Analizujemy Twój brief i wybieramy spośród naszego Zespołu specjalistów, którzy najlepiej pasują do Twojego projektu

  Koncept

  omawiamy z Tobą naszą koncepcję strategii współpracy z influencerami, a także propozycje treści i kreacji

  Kanały komunikacji

  wybieramy najlepsze kanały do promocji Twojej marki, w których będziemy szukać odpowiednich twórców

  KPI

  precyzujemy cele biznesowe, jakie ma zrealizować planowana kampania z influencerami

  Research

  szukamy idealnych twórców do naszego konceptu i briefu

  Relacje

  nawiązujemy relacje i szukamy pola do współpracy z influencerami, aby stworzyć spójną koncepcję kampanii

  Content plan

  tworzymy harmonogram treści, jakie opublikujemy wspólnie z wybranymi twórcami

  Feedback Klienta

  przekazujemy Ci wszystkie zgromadzone materiały, pomysły i plany do akceptacji lub opiniowania

  Ostateczny koncept i strategia

  wdrażamy Twoje sugestie i poprawki, aby uzyskać ostateczny harmonogram działań

  Legal check

  nasz dział prawny sprawdza, czy przed rozpoczęciem kampanii z influencerami wszystkie wymogi formalne zostały spełnione, czy mamy wszystkie niezbędne zgody, umowy, itd.

  Publikacja

  publikujemy pierwsze treści we współpracy z influencerami i repostujemy je w odpowiedniej formie na Twoich firmowych social mediach

  Dystrybucja i performance

  dbamy o budżet mediowy i inwestujemy dodatkowe środki w promocję contentu

  Analityka i raportowanie efektów

  sprawdzamy na bieżąco, czy współpraca z influencerami spełnia oczekiwania Twojej grupy docelowej i realizuje aktualne biznesowe/marketingowe cele

  Po co mi content marketing? Korzyści dla Twojej marki:

  Skuteczne dotarcie do nowych grup docelowych
  Budowanie zaangażowanej społeczności wokół marki
  Wyróżnienie się na tle konkurencji dzięki współpracy z KOL i influencerami - ekspertami
  Większa świadomość marki i jej produktów wśród potencjalnych odbiorców
  Szybszy rozwój firmowych social media
  Zwiększenie sprzedaży

  Dlaczego jesteśmy skuteczni w influencer marketingu?

  Jesteśmy partnerem w digitalu

  Traktujemy influencer marketing, tak jak i każdą kampanię reklamową, jako inwestycję, a nie jedynie sposób na szybkie przepalenie budżetu i “wykazanie” zasięgów w raportach. Udowadniamy, że w digitalu (prawie!) wszystko da się zmierzyć, policzyć i przeanalizować tak, aby zwiększać efektywność i rentowność działań.

  Kompetencje 360°

  Mamy blisko 100-osobowy Zespół, w którym posiadamy wszelkie niezbędne digitalowe kompetencje. Od agencji marketingowej Green Parrot poprzez software house Develtio aż po start-up, zajmujący się produkcją chatbotów, czyli Finderstand. Copywriting, social media, tworzenie stron WWW, SEO, performance marketing, współpraca z influencerami, chatboty, kreacja tekstów, audio, foto i wideo, UX/UI i wiele więcej - wszystko załatwisz tu z jednym project managerem na jednej fakturze.

  Obserwujemy trendy i wprowadzamy nowe standardy

  To my przecieraliśmy szlaki w influencer marketingu kilkanaście lat temu, gdy na YouTube były tylko “śmieszne filmiki dla dzieci”, a wszyscy spędzaliśmy nasz social time na Gronie lub na Naszej Klasie. Od lat obserwujemy trendy i wprowadzamy nowe, branżowe standardy w influencer marketingu, za którymi podążają kolejne agencje i marketerzy.

  Dostarczamy niepowtarzalne kreacje

  Dział kreatywny to nasza tajna broń we wszystkich przetargach i porównaniach z konkurencją. Zbudowaliśmy team kreatywny złożony z doświadczonych copywriterów, specjalistów UX/UI oraz graphic designerów, których pomysły zamykają w konkretnych ramach stratedzy i project managerowie z wieloletnim stażem. Ich wsparcie w kampaniach z influencerami jest nieocenione.

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  Influencer marketing w Green Parrot w liczbach:

  +300

  kampanii z wykorzystaniem influencer marketingu

  72%

  wyższa realizacja KPI w influencer marketingu po przejściu Klienta do Green Parrot

  +1000

  mikro- i makro-influencerów, z którymi współpracowaliśmy

  14 lat

  realizujemy kampanie z influencerami

  Influencer marketing = sprzedaż + wizerunek

  Katarzyna Delekta,

  senior social media manager w Green Parrot

  Pobierz e-booka i dowiedz się, jak (nie!) tworzyć treści w social media:

  Dołącz do społeczności GreenLetter
  i pobierz darmowego e-booka:

  Najpopularniejsze pytania o influencer marketing

  Współpraca z osobistościami znanymi z internetu i mass mediów to dziś standard u większości marek i ich brand managerów. Influencer marketing ma moc i zdecydowanie warto z niej korzystać. To bardzo szerokie zagadnienie, więc w kilku kluczowych pytaniach i odpowiedziach postanowiliśmy zebrać podstawowe informacje o influencer marketingu.

  Influencer marketing to kampanie promocyjne z udziałem znanych influencerów, w których znany twórca staje się niejako pośrednikiem pomiędzy dostawcą a finalnym odbiorcą produktu. Dokładnie wyjaśniliśmy to na naszym blogu.

  Komunikacja w kampanii z influencerami musi być spójna z Twoją aktualną strategią marketingową. Które kanały social media wybrać? Jak to zwykle bywa w marketingu, to zależy. Jeśli Twojej marki oficjalnie nie ma na TikToku, uruchamianie współpracy z tiktokerami nie ma sensu. Warto zacząć od profilu marki i ułożenia planu na jego rozwój. Jeśli działasz w segmencie B2B, warto pamiętać o działaniach na LinkedIn czy Twitterze. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności i Waszych potencjalnych lub obecnych odbiorców.

  Narzędzi i platform do influencer marketingu jest mnóstwo. Nic jednak nie zastąpi rzetelnego, czasochłonnego researchu, który pomoże odnaleźć Ci wyjątkowych twórców, do których nie dokopali się jeszcze Twoi konkurenci. Nie bój się – zajmiemy się tym za Ciebie.

  Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Zatrzymać Cię może jedynie wyobraźnia. Kanałów, form współpracy, rodzajów treści jest tak dużo, że dla każdego produktu lub usługi da się znaleźć szyte na miarę rozwiązanie. Zaproponujemy Ci najlepsze kanały i rodzaje contentu pod Twoje potrzeby i cele biznesowe.

  Porozmawiajmy o influencer marketingu w Twojej firmie:

   Warszawa

   ul. Szturmowa 9/13
   02-678 Warszawa

   Katowice

   ul. Jesionowa 22 / 3.5
   40-006 Katowice