19.10.2023

Jak przygotować marketing na święta? Sprawdzone pomysły na marketing świąteczny

marketing świąteczny

Przygotuj się marketingowo na święta!

Napisz do nas – chętnie Ci w tym pomożemy.

  kontakt-Grzegorz-Gorecki

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania:

  1. Kiedy najlepiej zacząć planować marketing świąteczny?

  Czytaj więcej
  Najlepiej rozpocząć planowanie strategii marketingowej na święta pod koniec lata lub na początku jesieni. Wczesne rozpoczęcie pozwala na lepsze przygotowanie i zwiększa szanse na wyższą konwersję i sprzedaż.

  2. Jakie są kluczowe daty w kalendarzu marketingu świątecznego?

  Ważne daty to między innymi Black Friday (25 listopada), Cyber Monday (28 listopada), Mikołajki (6 grudnia) i Dzień Darmowej Dostawy (około 14 grudnia). Te dni są idealne do przeprowadzenia specjalnych kampanii i promocji.

  3. Jak ważne jest wykorzystanie mediów społecznościowych w marketingu świątecznym?

  Media społecznościowe są kluczowym kanałem docierania do konsumentów, zwłaszcza młodszych. Ważne jest zaplanowanie postów, angażowanie odbiorców poprzez ankiety, quizy, konkursy oraz wykorzystanie trendów na platformach takich jak TikTok, Pinterest czy Instagram.

  4. Czy recycling treści jest efektywny w marketingu świątecznym?

  Tak, recycling treści jest skutecznym sposobem na oszczędność czasu i zasobów. Można wykorzystać i zaktualizować treści świąteczne z poprzednich lat, dostosowując je do bieżących potrzeb i trendów.

  5. Jakie są najlepsze praktyki w e-mail marketingu świątecznym?

  e-mail marketingu świątecznym warto wysyłać spersonalizowane wiadomości, oferować specjalne kody rabatowe i dostarczać wartościowe treści, takie jak porady dotyczące prezentów. Regularność wysyłania wiadomości, np. raz w tygodniu od początku listopada, jest również kluczowa.

  Podobne artykuły

  Zapisz się na GreenLetter