09.10.2023

Employer branding na LinkedInie. Poradnik

Employer branding na linkedinie
okiem eksperta
Autor
Anna Wawszkiewicz

Marketing Managerka Green Parrot

Czy warto prowadzić działania EB na Linkedinie?

Najczęstsze pułapki i błędy firm w zakresie EB na LinkedIn

1. Niejasne lub nieaktualne informacje na profilu firmy

Bez wątpienia ważnym aspektem jest regularne aktualizowanie profilu firmy oraz dbanie o spójność wizualną i treściową z innymi kanałami komunikacji firmy.

2. Brak regularnych publikacji

Ustal harmonogram publikacji i trzymaj się go, prezentując różnorodne treści związane z życiem firmy.

3. Ignorowanie komentarzy i opinii

Monitoruj aktywność na profilu i odpowiadaj na komentarze w sposób profesjonalny i konstruktywny.

4. Jednostronna komunikacja

Zachęcaj do interakcji, zadawaj pytania i twórz treści, które będą angażować społeczność.

5. Brak autentyczności

Prezentuj firmę, pokazując prawdziwe historie pracowników oraz kulturę organizacyjną.

6. Zbyt formalny język i brak ludzkiego akcentu

Wprowadź bardziej osobisty ton w komunikacji, prezentując np. historie pracowników i ich doświadczenia.

7. Nieuwzględnianie aktualnych trendów i wydarzeń

Bądź na bieżąco z trendami i dostosowuj treści do aktualnych wydarzeń, które są istotne dla Twojej branży i społeczności.

8. Brak różnorodności w treściach

Eksperymentuj z różnymi formatami, np. wideo, infografiki, artykuły czy wywiady.

9. Ignorowanie negatywnych opinii i recenzji

Odpowiadaj na krytykę w sposób konstruktywny i otwarty na feedback. Staraj się rozwiązywać problemy zamiast je ignorować.

10. Brak spójności w komunikacji w różnych kanałch

Upewnij się, że Twoja strategia employer branding jest spójna na wszystkich kanałach komunikacji.

11. Skupienie się wyłącznie na promowaniu tylko ofert pracy

Tip na koniec: równoważ publikacje ofert pracy z innymi treściami, takimi jak sukcesy firmy, wydarzenia wewnętrzne czy projekty społeczne.

#casestudy 💚

Employer branding i kampanie rekrutacyjne m.in. na LinkedIn, które zwiększą ilość napływających CV? Zobacz, co osiągnęliśmy dla Mastermedia, jednego z największych polskich eksporterów żywności  i produktów użytku codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej.

EB na LinkedIn. Przydatne narzędzia

 1. LinkedIn Analytics. Pozwala np. monitorować aktywność na profilu firmy, analizować zasięg postów oraz interakcje użytkowników. Dzięki temu można dostosowywać strategię do potrzeb i zainteresowań odbiorców.
 2. LinkedIn Talent Solutions. Zestaw narzędzi dedykowanych dla rekruterów, które pomagają w docieraniu do odpowiednich kandydatów, promowaniu ofert pracy i budowaniu relacji z potencjalnymi pracownikami.
 3. LinkedIn Learning. Platforma szkoleniowa oferująca np. kursy z zakresu employer branding, marketingu i komunikacji. Może istotnie pomóc w doskonaleniu strategii i zdobywaniu nowych umiejętności.
 4. Canva. Online’owe narzędzie do projektowania grafik, które może być używane do tworzenia atrakcyjnych wizualizacji, infografik czy grafik do postów promujących firmę.
 5. Buffer lub Hootsuite. Narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, które pozwalają np. planować i automatyzować publikacje na LinkedIn, monitorować aktywność i analizować wyniki.
 6. LinkedIn Plugins. Wtyczki, które można zintegrować z firmową stroną internetową, takie jak przycisk „Follow” czy „Share”, które ułatwiają budowanie społeczności i promocję treści.
 7. Narzędzia do badań słów kluczowych. Takie jak Google Keyword Planner czy SEMrush, które pomogą zrozumieć, jakie frazy i słowa kluczowe są najbardziej popularne wśród Twojej grupy docelowej na LinkedIn.
 8. Narzędzia do tworzenia wideo. Platformy takie jak InVideo czy Adobe Premiere Pro, które umożliwiają tworzenie atrakcyjnych filmów promujących np. kulturę firmy, sukcesy zespołu czy historie pracowników.
 9. Ankiety i toole do zbierania opinii. Wykorzystaj funkcję ankiet na LinkedIn lub zewnętrzne narzędzia, np. SurveyMonkey, aby zbierać opinie i feedback od społeczności na temat wizerunku Twojej firmy.

Employer branding na LinkedIn. Jak zacząć? 

Employer branding na LinkedInie to nie tylko trend, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość Twojej firmy. Chcesz przyciągnąć najlepszych? Zbuduj silną markę pracodawcy w sercu świata profesjonalistów! Nie wiesz, jak się za to zabrać? Skontaktuj się z Green Parrot – nasi eksperci czekają, aby wspólnie kreować pozytywny wizerunek Twojej marki na LinkedInie!

Zadbaj o swój EB na LinkedInie z ekspertami z Green Parrot!

Napisz do nas i umów się na rozmowę:

  kontakt-Grzegorz-Gorecki

  Podobne artykuły

  Zapisz się na GreenLetter