Strona internetowa zintegrowana z systemem CRM

Energia, skuteczność, kreacja

Po Prostu Energia to spółka, która reprezentuje szwajcarską Grupę Alpiq – wiodącego na rynku europejskim producenta i sprzedawcę energii elektrycznej.
PPE w Polsce działa od 2017 roku. Zajmuje się sprzedażą prądu dla domów oraz firm na korzystnych i konkurencyjnych warunkach zgodnie z zasadą „Prosto, tanio i bezpiecznie”.
Jak przekonać przyszłych Klientów, że jest prosto, tanio i bezpiecznie?

Energia do działania w Green Parrot

Zadaniem Agencji Green Parrot było opracowanie kompleksowej strategii marketingowo – sprzedażowej. Jednym z jej głównych elementów było zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej, która pozwoli klientom sprawdzić oszczędności i w efekcie zmienić dostawcę prądu. Z uwagi na planowane szczególne funkcjonalności strony niezbędna była jej integracja z systemem CRM.

Kalkulator oszczędności prądu

Kluczowym elementem strony są kalkulatory, które pozwalając obliczyć oszczędności klienta indywidualnego i biznesowego w zależności od zużycia prądu, taryfy, ceny prądu u obecnego sprzedawcy, opłaty handlowej itp. Kalkulatory pokazują oszczędność i jednocześnie zbierają dane kontaktowe, które przesyłane są do PPE razem z wyliczeniami dokonanymi przez Klienta.

Oferta wielu taryf

Taryfy, ceny i możliwe oszczędności zależą od branży i regionu, dlatego konieczne było zróżnicowanie naszych landing page pod tym kątem. Landing page służą wsparciu kampanii lokalnych i są miejscem lądowania klientów z np. artykułów sponsorowanych, kampanii Google Ads i social ads. Przygotowane zostały w taki sposób, aby wspierać również działania związane z pozycjonowaniem. Każdy z nich zawiera stworzone przez nas treści uwzględniające słowa kluczowe odpowiednie dla danego regionu, miasta i branży.

Strefa newsów

Sekcja blogowo-newsowa, w ramach której edukujemy klientów i dostarczamy artykuły najwyższej jakości. Naszym zadaniem jest optymalizacja treści artykułów i nasycanie ich słowami kluczowymi. Strefa newsów została zaprojektowana tak, aby użytkownicy indywidualni i biznesowi mogli wyfiltrować sobie artykuły dotyczące ich grupy.

Continuous Delivery WordPress

Wprowadziliśmy szereg mechanizmów i narzędzi z obszaru Continuous Delivery, które znacznie ułatwiają rozwój strony, automatycznie udostępniają wirtualizowane środowiska testowe, pozwalają wersjonować nie tylko pliki, ale także bazę danych, umożliwiając tym samym płynną i efektywną pracę wszystkim firmom współpracującym z Po Prostu Energia.

Pozostałe działania

W ramach przyjętej strategii marketingowo-sprzedażowej prowadzimy również działania content-marketingowe w social media, planujemy i realizujemy kampanie sprzedażowe oraz zapewniamy wsparcie IT.

  Skontaktujmy się

  Warszawa

  ul. Szturmowa 9/13
  02-678 Warszawa

  Katowice

  ul. Jesionowa 22 / 3.5
  40-006 Katowice