Saxdor Yachts
Agency on Demand

produkcja animacji 2d

Szybko i efektywnie do celu -
czyli jak ekipa AoD przyczyniła się do wsparcia sprzedaży nowego modelu jachtu.

KLIENT

Saxdor Yachts

Saxdor Yachts to najszybciej rozwijająca się marka łodzi klasy premium w Europie. Łodzie Saxdor budowane są zgodnie z najwyższymi standardami technologii i dbałością o bezpieczeństwo, co potwierdzają liczne nagrody, m.in. Best of Boat Award 2020, European Power Boat of the year 2021 i Motor Boat Award 2022. Marka jest obecna na ponad 40 rynkach na pięciu kontynentach.

wyzwanie:

Jak zaprezentować ekskluzywny jacht, który… jeszcze nie istnieje? W jaki sposób zainteresować potencjalnych kupców? Jakie materiały sprzedażowe dostarczyć dealerom na całym świecie?

Na starcie projektu mieliśmy wiele pytań (i niewiele materiałów wyjściowych),
ale wspólnie obraliśmy jedyny słuszny kurs…

Zapraszamy na pokład!

Rozwiązanie:

…storytelling!

Stworzyliśmy emocjonalną historię, opowiadającą nie tyle o walorach technicznych samego produktu, ale o stylu życia, jaki oferuje. Naszą idylliczną opowieść zamknęliśmy w animacji 2d, pełnej inspiracyjnych i wakacyjnych ujęć. Główny bohater - jacht Saxdor 400 stał się prywatną wyspą, zaprojektowaną do luksusowego życia na wodzie.

Timing:

Projekt został dowieziony
w 9 dni

Tyle trwał nasz wspólny rejs - od wyjścia z portu do przycumowania w finalnej destynacji. W tym czasie opracowaliśmy scenariusz, styl wizualny, wykonaliśmy pełen montaż z udźwiękowieniem i uzyskaliśmy akceptację klienta.

Nad całością projektu czuwał doświadczony Project Manager, który powołał ekipę realizacyjną w ciągu 24 godzin. Do współpracy zaprosiliśmy twórców doskonale znających specyfikę branży oraz najnowsze trendy w animacji - co przełożyło się na sukces projektu i zadowolenie klienta.

Przewagi współpracy w modelu AoD:

W innych modelach współpracy czas wykonania podobnego zlecania wynosiłby od 15 do 25 dni roboczych. Dzięki zwinnemu podejściu “on demand” wygenerowaliśmy znaczne oszczędności czasu i płynnie przeszliśmy do realizacji kolejnych projektów.

Opinia klienta

W natłoku zadań liczy się konkret. Zespół w pełni skupił się na projekcie, nie marnując ani chwili naszego wspólnego czasu. Od pierwszego spotkania czuliśmy, że mówimy tym samym językiem.
 
Współpraca przebiegła bardzo sprawnie, a efekt końcowy był lepszy niż się spodziewaliśmy.

Marzena Romanowska

Saxdor Communications, People & Culture

Opinia specjalisty AoD

Agencyon DemandAgencyon Demand

Współpraca przy projekcie dla marki Saxdor Yachts od samego początku była czystą przyjemnością.Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego oraz przebiegu współpracy z klientem i project managerem.
 
W samej animacji skupiliśmy się głównie na emocjach płynących z użytkowania łodzi. Podkreślenie detali w połączeniu z dynamiczną muzyką nadało całości nietuzinkowego charakteru i lekkości.
 
Jesteśmy pewni, że kampania wspierana naszą wspólną produkcję przyniesie mnóstwo korzyści marce.

Piotr

Ekspert AoD - motion design

Zatrudnij najlepszych specjalistów już dziś
z AoD od Green Parrot:

Skontaktujmy się


    Agency on Demand

    ul. Szturmowa 9/13
    02-678 Warszawa