Dawno temu po nowemu, czyli muzeum w chatbocie

Nowe wyzwanie

Muzeum Rolnictwa zajmuje się przede wszystkim historią upraw roślin i hodowli zwierząt. Instytucja znajduje się w XIX-wiecznym zespole pałacowym i posiada ponad 28 000 eksponatów.

Co w tym otoczeniu zrobiła nasza agencja? Zajęła się udostępnieniem części zbiorów w najbardziej nowoczesnej formie – w chatbocie. Tak połączyliśmy dawne i nowe – do świetnego pomysłu dodaliśmy nowoczesną strukturę, szczyptę inspiracji i elementów user-friendly.

O roślinie
Wskazania
Przepis
Surowiec leczniczy
Inne nazwy
Wstecz

Zielnik 2020

Tego jeszcze nie było! Oprócz informacji o muzeum, jego patronie, zbiorach i wydarzeniach – umieściliśmy w chatbocie dział zielarski, który obejmuje charakterystykę ponad 300 roślin z rycinami, przepisami i ciekawostkami. Zachowaliśmy muzealny charakter treści i uatrakcyjniliśmy user experience, bo zielnik jest napisany oryginalnym, XVIII-wiecznym językiem. Dzięki temu odbiorca może w Messengerze odkrywać rośliny, które “jakową nadzwyczajność w sobie mają”.

Rozmowa z mistrzem

Przenosimy Was w czasie i ożywiamy wielkie umysły. W chatbocie Muzeum Rolnictwa wszystkie archaiczne wiadomości dotyczące roślin są napisane z perspektywy Krzysztofa Kluka – XVIII-wiecznego uczonego, autora „Dykcyonarza roślinnego” i patrona muzeum. Można poczuć się jak na wykładzie sprzed kilkuset lat!

Otworzyliśmy drzwi możliwości

Dzięki naszym działaniom Muzeum Rolnictwa
w Ciechanowcu na nowo weszło do przestrzeni wirtualnej, zdobyło nowych odbiorców i każdego dnia edukuje pasjonatów zielarstwa, medycyny tradycyjnej i ziołolecznictwa.

Baza roślin (i możliwości) będzie sukcesywnie powiększana. Chatbot jest świetnym narzędziem do warsztatów muzealnych i dzielenia się unikalną wiedzą.

Zapytaj nas o propozycje dla Twojej marki

  Skontaktujmy się

  Warszawa

  ul. Szturmowa 9/13
  02-678 Warszawa

  Katowice

  ul. Jesionowa 22 / 3.5
  40-006 Katowice